Ko apskatīt Lietuvā – 9 Instagram cienīgi skati

Ja ilgojies pēc jauniem iespaidiem ceļojumā, dodies uz Lietuvu! Mūsu kaimiņzeme sevī slēpj UNESCO mantojumā iekļautu arhitektūru, dabas parkus un kilometriem garas smilšu pludmales, kurās baudīt sauli, jūru un tuvo ārzemju sajūtu.

Daudzas no šīm vietām ir tik unikālas, ka, šķiet, daba pārspējusi pati sevi un radījusi ko pavisam neparastu, bet pilsētas pārsteidz ar kolorītiem mākslas un vēstures akcentiem.

Uzzini, ko apskatīt Lietuvā un kurus skatus īpaši iecienījuši Instagram influenceri!

1. Kuršu kāpa

Saukta arī par Kuršu nēriju šī iespaidīgā smilšu kāpu strēle atdala Kuršu jomu no Baltijas jūras. Tās garums ir ap 98 km, platums 0,4—3,8 km. Faktiski tā ir pussala, kas iekļauta UNESCO Pasaules dabas mantojuma sarakstā un ir viena no visskaistākajām vietām Baltijā un, iespējams, arī Eiropā. Kuršu kāpā var baudīt gan tuksnesīgo smilšu skaistumu un pludmales, gan iepazīt daudzveidīgo jūras iemītnieku ekspozīciju Jūras muzejā, kā arī priecāties par delfīnu šoviem Delfinārijā. 

Nokļūt šeit var, šķērsojot Kuršu līci, ar prāmi no Klaipēdas. Tādēļ kāpas apmeklējumu ieteicams apvienot ar šarmantās Klaipēdas pilsētas apskati.

kursu-kapa

2. Klaipēdas vecpilsēta

Klaipēda iedvesmo ar savu seno vecpilsētu, kurā bruģētas ieliņas vijas starp vēsturiskām celtnēm, skvēriem un muzejiem. Ainaviskus skatus šeit var baudīt pastaigās pa molu un Danes upes promenādi. Savukārt, īpašu auru pilsētai piešķir tajā izkaisītās statujas un citi neparasti objekti. Šeit varēsi satikt gan mazo nāriņu, melno spoku, skursteņslauķi, kaķus un citas mītiskas radības, gan arī pāriet pāri unikālam mehāniski grozāmam gājēju tiltam.
klaipeda

3. Palangas jūras tilts

Tikai pusstundas brauciena attālumā no Klaipēdas atrodas lielākais pludmales kūrorts Lietuvā – Palanga. Tā priecē ar 18 kilometrus garu smilšu pludmali, kuras ievērojamākais objekts ir Jūras tilts jeb Palangas mols. Tas stiepjas jūrā 470 metru garumā, izliecoties interesantā “L” veida formā. Atmosfēras un izskata ziņā pilnīgi citāda nekā mūsu Jūrmala, Palangas pludmale ir ideāla vieta mierīgai atpūtai un ainavisku Baltijas jūras skatu baudīšanai.
palangas-tilts2

Izvēlies atpūtu populārākajās Palangas SPA viesnīcās

4. Kauņas ielu māksla

Dodies dziļāk Lietuvā un nokļūsti Kauņā. Šeit Tevi pārsteigs krāsainie un radošie ielu mākslas darbi uz pilsētas ēku sienām. Pateicoties grafiti mākslinieku radošajai pieejai, agrāk neizteiksmīgās ēku sienas ir kļuvušas par modernās mākslas paraugiem. Spilgts piemērs ir šis viedais vīrs, kas atrodas blakus Kauņas pilij un ko īpaši iecienījuši Instagram lietotāji. Izmanto šo karti, lai atrastu arī citus Kauņas ielu mākslas objektus.

kaunas-ielu-maksla

5. Birštonas skatu tornis

Īsa brauciena attālumā no Kauņas, Nemunas upe vilina ar tās krastā uzcelto visaugstāko skatu torni Lietuvā. Tā skatu laukums atrodas 45 m augstumā, bet paša torņa augstums ir 55 m. No Birštonas torņa augstākās platformas paveras brīnišķīgs skats uz Nemunas upes lokiem un smaragdzaļajiem mežiem. Turklāt, pateicoties torņa sienās iestrādātajiem trīsstūrveida lodziņiem, veidojas sirreāls caurspīdīguma efekts un unikāls skats arī uz pašu torni.

birstonas-tornis

6. Traķu ezerpils

Virzoties tālāk uz Viļņas pusi, noteikti jāpiestāj pie 14.-15.gs. būvētās Traķu pils, kas izvietota uz nelielas ezera salas. Pilī nokļūt var vienīgi pārejot diviem gājēju tiltiem, kas šķērso plašo, salām bagāto Galves ezeru. Pati ezerpils pārsteidz gan ar savu interesanto arhitektūru un viduslaiku auru, gan iepazīstina ar Traķu vēsturi muzejā. Visskaistākie skati būs baudāmi vizinoties ar jahtu un raugoties uz vareno pili no mazāk ierasta rakursa.

trakai-pils2

7. Viļņas vecpilsēta

Viļņa ir slavena ar savu burvīgo vecpilsētu, kura iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Pēc iepazīšanās ar tādiem viduslaiku arhitektūras pieminekļiem kā krāšņā Svētās Annas baznīca, Ģedimina tornis, gleznainām ieliņām bagātais ebreju kvartāls un senlaicīgais pilsētas bastions, ir skaidrs kāpēc. Īpaša šeit ir ne tikai senā arhitektūra, bet arī mājīgā atmosfēra un mākslinieciskā aura.

vilnas-vecpilseta

8. Literātu iela Viļņā

Lai arī Viļņā ir daudz skaistu un unikālu vietu, papildus jāizceļ Literātu iela, ko savās fotogrāfijās īpaši iecienījuši Instagram influenceri. Šeit ēku sienas rotā apmēram 200 mākslas darbu, kurus izveidojuši mākslinieki par godu dažādām literatūras personībām. Attēli veidoti no metāla, stikla, koka un citiem materiāliem. Lieki piebilst, ka uz to fona, sanāk interesantas fotogrāfijas.

literatu-iela-vilna

9. Anīkšču pastaigu taka koku galotnēs

Dodoties no Viļņas uz Latvijas pusi, pa ceļam pavērsies Baltijā unikālā atrakcija – pastaigu taka virs koku galotnēm, kas atrodas Anīkščos. Taka izveidota 21 metra augstumā virs zemes, stiepjas 300 metru garumā un noslēdzas skatu tornī, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Anīkšču silu, Sventājas upes līkumiem un apkārt esošajiem līdzenumiem. Dodies īsā pastaigā starp koku galotnēm un baudi nedaudz savādākus rakursus uz to lapotnēm!

pastaigu-taka-koku-galotnes-lietuva

Apceļo Lietuvas skaistākās vietas jau šovasar! Gan šo, gan citus maršrutus var ērti apvienot ar relaksāciju siltos baseinos, saunās un burbuļvannās kādā no populārākajām Lietuvas SPA viesnīcām. Tādējādi gūsi gan īsta ceļojuma prieku un jaunus iespaidus, gan atpūtināsi ķermeni un garu SPA centru mierpilnajā atmosfērā!

Izvēlies atpūtu populārākajās Viļņas SPA viesnīcās

Saturs

Dalies ar rakstu:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Izdevīgākie SPA atpūtas piedāvājumi Tavā e-pastā!